Diş Hekimliği Fakültesi

Dekanın Mesajı

06.08.2018

İstanbul Kent Üniversitesi bünyesinde kurulan ve 2018-2019 eğitim-öğretim yılında açılan Diş Hekimliği Fakültesinin Dekanı olarak atanmanın mutluluğunu ve onurunu yaşıyorum.

Çağdaş , dinamik , başarılı, seçkin  ve önder bir fakülte olmak için uzun soluklu bir yolculuğa çıktık. Bu yolda güçlü ve kararlı adımlar  atarak, bana verilen bu şerefli görevi tüm akademik ve idari kadrodaki mesai arkadaşlarımla birlikte, öğrencilerimizle de bütünleşerek üstün görev anlayışı ve bilinci içinde en  iyi şekilde yürüteceğimize inanıyorum.

Mezuniyet öncesi ve sonrası eğitim, hizmet ve araştırma alanında kalite güvencesini sağlamak ve mükemmeli daima daha mükemmele dönüştürmek için şevkle, özveriyle  ve var gücümüzle çalışacağız.

Ulusal ve uluslararası akreditasyonun sağlanması yönünde tüm olanaklarımızı seferber edeceğiz.

Dersliklerin , laboratuarlarımızın ve diğer birimlerimizin çağdaş teknoloji ile donatılmasına hız vereceğiz.

Öğretim üyelerinin yükseltilmelerinde belirlenmiş akademik yükseltilme kriterlerine daima gereken özeni ve titizliği göstereceğiz.Bilimsel araştırmalarla ilgili olanlar başta olmak üzere tüm kaynaklarımızın ulusal ve uluslararası projelerle  ve protokollerle genişletilmesine çalışacağız.

Öğrencilerimizin ulusal ve uluslararası düzeyde bilimsel etkinlikler düzenlemelerine, bilimsel etkinliklere ve yarışmalara katılmalarına yardımcı olacağız.

Sanata,spora, kültürel ve sosyal etkinliklere de önem vereceğiz..

Dekanlığın kapıları her zaman öğretim elemanlarımıza, idari görevlilerimize ve öğrencilerimize açık olacaktır. Herkesin sorunu ile ayırım gözetmeksizin yakından ilgilenecek ve mevcut yasalar ve yönetmelikler çerçevesinde herkesin hakkını koruyacağız.Her zaman ve her koşulda yansız ve önyargısız davranacağız.

Önerilere ,eleştirilere ve fikir alışverişine daima açık olacağız. Yapılan ve yapılacak işler ve sorunlarla ilgili olarak tüm öğretim üyelerimizi düzenli olarak bilgilendireceğiz.

Adil, katılımcı, saydam ve hukukun üstünlüğünü benimseyen, öğretim elemanlarımızın ve Fakültemizin tüm birimlerinin görüşlerini önemseyen ,toplum ile bütünleşen, toplum sağlığına ve ülke kalkınmasına katkıda bulunan  bir yönetimin temsilcisi olacağız.

Birlik,beraberlik, bütünlük, dirlik ve disiplin anlayışı ve bilinci içersinde Mütevelli Heyetimizin ve Rektörlük Makamımızın destekleriyle de atılımlarımızı sürdürerek Fakültemizi çok daha aydınlık bir geleceğe doğru götüreceğimize olan inancım sonsuzdur.

Biz, akademik  ve idari personel ve öğrencilerimizle birlikte seçkin  bir aileyiz. Ailemizin  tüm bireylerine sağlık , başarı ve mutluluklarla yüklü günler diliyorum.

Sevgi ve Saygılarımla,

Prof. Dr. M. Kemal BERKMAN

Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı

KENT’TEN HABERİNİZ OLSUN

HATA

    BAŞARI