EĞİTİM PLANLAMA DİREKTÖRLÜĞÜ

EĞİTİM PLANLAMA DİREKTÖRLÜĞÜ

İstanbul Kent Üniversitesi çatısı altında yer alan Eğitim Planlama, Uzaktan Eğitim ve Ortak Dersler Direktörlüğü, üniversite ilkelerine uygun olarak derslerin sağlıklı bir şekilde işlenmesi için derse uygun dersliğin sağlanmasına hizmet veren birimdir. Bunun yanı sıra son zamanlarda daha çok kullanılan uzaktan eğitimin sistemini de sorunsuz olarak yürütülmesi için öğrencilerimize ve öğretim üyelerimize hizmet veren idari birimdir.

HEDEFLERİMİZ

Üniversitemiz öğrencilerinin derslerini daha yoğunlaştırılmış dinlemeleri için her geçen gün değişen teknoloji ile birlikte daha çok geliştirdiğimiz dersliklerimiz ile öğrencilerimize ve öğretim üyelerimize çok daha ferah, çok daha teknolojik sınıflar sunabilmek.

Uzaktan eğitim ile verilen derslere tüm öğrencilerimizin daha sağlıklı erişebilmesi için sürekli gelişen teknik altyapımızı daha da ileriye taşımak.

İLKELERİMİZ

Dünya genelinde değişen ve her geçen gün daha da güçlenen teknolojileri kolay erişilebilir bir şekilde üniversitemize bağlı tüm ders yapılan platformlara sağlıklı ve şeffaf biçimde yansıtmak.

 

STAJ KOORDİNATÖRLÜĞÜ

İstanbul Kent Üniversitesi Staj Koordinatörlüğü, okul döneminde yapılan, öğrencilere meslek hayatına atılmadan önce iş başında öğrenme imkânı sağlayan stajların koordinasyonunu sağlayarak, öğrencilere kendini tanıma fırsatı verirken iş yaşamına adaptasyon sürecini ise hızlandırma amacı taşıyan, öğrencilerimizin eğitim öğretim dönemi boyunca mesleki edinim sağlayacakları bu önemli süreçlerinde sürekli iletişimi merkeze koyarak mezuniyet öncesi iş deneyimi için öğrenciler ile kurumları bir araya getiren idari birimdir.

HEDEFLERİMİZ

Öğrenci gelişimini, teorik bilginin pratik ile harmanlanarak kaliteli sonuçlar elde edileceği inancı ile desteklemek ve sektöre deneyimli, nitelikli, pratik becerilerini iyi kullanabilen, gelişime açık iş gücü sağlamak ve bunu sürekli kılmak Staj Koordinatörlüğü’nün öncelikli hedeflerindendir. 
İstanbul Kent Üniversitesi öğrencilerinin meslek hayatına atılmadan önce ilgili sektörde teorik bilgilerini test etmelerini, pratik becerilerini geliştirmelerini ve kendilerini tanımalarını sağlamak amacıyla yapacakları stajın tüm süreçlerini planlamak, bu planlara göre staj yapılacak kurumlar ile irtibata geçmek ve ilgili kurumlara yönlendirmek, öğrenci ve ilgili öğretim elemanlarına teorik ve pratik staj bilgisini aktarmak amacıyla iletişim kurmak ve öğrencilerimize mezuniyet öncesi dönemde meslek hayatına yönelik edineceği maksimum deneyimi kazandırmak amacı taşımaktayız.

İLKELERİMİZ

Eğitimde mükemmeliyetçilik, verimlilik ve etkinlik ilkelerine bağlıyız ve öğrencilerimizin teorik ile pratik çıkarımlarının bir bütün olduğunun bilincinde çok boyutluluğa inanmaktayız.

Staj Koordinatörlüğü Üniversitemiz çatısı altında Eğitim Planlama, Uzaktan Eğitim ve Ortak Dersler Direktörlüğüne bağlı olarak faaliyet göstermektedir:

 

PAYLAŞ
KENT’TEN
HABERİNİZ OLSUN