MESLEK YÜKSEKOKULU HAKKINDA

İstanbul Kent Üniversitesi Meslek Yüksekokulu, çağdaş ve milli değerleri benimsemiş, alanında uzman bireyler yetiştirmeyi hedeflemektedir. Uluslararası akademik ve mesleki yetkinlikte bir akademik kadroya sahip bulunan Meslek Yüksekokulu, ilk mezunlarını Adalet Bölümü öğrencileri ile 2019- 2020 akademik yılında vermiştir.

Meslek Yüksekokulu, öğrencilerine öncelikli sektör alanlarında ülke ihtiyacını karşılayacak nitelikli bilgi ve tecrübeyi kazandırmaktadır. Öğrencilere mesleki teorik bilgi kadar uygulama bilgisinin aktarılması da önemsenmekte, aynı zamanda kişisel becerilerini geliştirecekleri bir müfredat sunulmaktadır.

Öğrenciler iki yıllık ön lisans öğreniminin ardından iş hayatına atılabilmekte ya da Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ile yurtiçinde veya yurtdışında ilgili lisans programlarına geçiş yapabilmektedir. Meslek Yüksekokulu staj, etkinlik ve değişim programlarıyla öğrencilerini çalışma hayatına hazırlarken, belirli programlarla çift ana dal ve yan dal yapma olanağını da sağlamaktadır.

PAYLAŞ
KENT’TEN
HABERİNİZ OLSUN