Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

Müdürün Mesajı

19.02.2019

Sevgili Gençler,

Dünyada ve ülkemizde teknoloji hızla gelişmeye devam ediyor. Gelişen teknoloji ve bilgi çağında eğitim amaçlar ve hedefler doğrultusunda sonuca odaklıdır. İstanbul Kent Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu; öğrencilerine kültürel, sosyal, entelektüel ve doğal hayatın temel unsurları hakkında sağlam bir donanım vermeyi hedeflemektedir. Değişen ihtiyaçlar doğrultusunda öğrencilerimiz için kendini güncelleyen, yenilikçi, uygulamayı merkeze koyan, inovasyona yönelik, özgür araştırma ortamını sunan, toplumsal sorumluluk bilinciyle katkılar sağlayan kararlı ve öğrenen odaklı bir anlayış ile çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

Sağlık alanında artan talep, farklı branşlarda eğitim almış sağlık profesyonellerine olan ihtiyacı arttırmıştır. Bu amaçla, öğrencilerimizi meslek yaşamlarına en iyi şekilde hazırlamak ve nitelikli sağlık teknikerleri yetişmek için güçlü akademik kadromuz ve mesleki uygulama eğitimlerimiz ile hedeflerimiz doğrultusunda hep beraber yol alacağız.

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu; Anestezi, Çocuk Gelişimi, Elektronörofizyoloji, Fizyoterapi, İlk ve Acil Yardım, İş Sağlığı ve Güvenliği, Sosyal Hizmetler, Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik, Tıbbi Görüntüleme Teknikleri bölümlerinden oluşmaktadır. Öğrencilerimiz, 2 yıllık bu programları bitirdiklerinde, programına göre çocuk gelişimi, sosyal hizmetler, gibi 4 yıllık lisans programlarına dikey geçiş yapabilme imkânına sahiptir. 

Sevgili öğrenciler, Louis Pasteur ait olan en güzel sözlerinden biri “Şans, ona hazır olan zihinleri seçer”. Bu sözden yola çıkarak bizleri tercih eden tüm öğrencilerimize teşekkür eder, sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.

Sevgi ve Saygılarımla

Dr. Öğr. Üyesi İlknur SAYAN

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü

 

KENT’TEN HABERİNİZ OLSUN

HATA

    BAŞARI