PROGRAM HAKKINDA

PROGRAM HAKKINDA

Adalet Meslek Yüksekokulu’nun amacı kamu ve özel sektörlerde kurum ve kuruluşların hukuk ile ilgili takip işlerini yürütecek hukuk bilgisine sahip nitelikli ara insan gücü ihtiyacını karşılayacak bireyleri yetiştirmektir. Bu amaçla, Adalet Meslek Yüksekokulumuz temel hukuk bilgisine sahip, adalet hizmetinin en etkin ve verimli şekilde yürütülmesini sağlayacak, son teknolojileri kullanan ve mesleği ile ilgili son gelişmeleri takip edebilen, etik ilkelere bağlı, yasalara saygılı, çağdaş ve başarılı bireyler yetiştirmeyi hedeflemektedir. Programın çalışma alanları, Adalet Bakanlığı’na bağlı kurum ve kuruluşlarda, yazı işleri müdürlüğü, icra dairesi müdürlüğü, zabıt katipliği, ceza infaz kurumu müdürlüğüdür. Ayrıca bankalar, noterler ve özel hukuk bürolarında da çalışma imkanları mevcuttur. Adalet Meslek Yüksekokulu mezunları, Hukuk Fakültesi ile Açık Öğretim Fakültesine geçiş hakkına sahiptir.

ÇALIŞMA ALANLARI:

Mezunlar, mahkemelerin yazı işleri müdürlüğü veya yardımcılığı; icra memurluğu veya yardımcılığı görevlerine atanmaktadırlar.

DERSLER HAKKINDA

Adalet programı öğrencilerine Temel Hukuk, Anayasa Hukuku, Anayasa Hukukunun İlkeleri, İletişim Becerileri gibi dersler verilmektedir.

PROGRAM MÜFREDATI

Adalet programı müfredatı için tıklayınız:

 

 

 

KENT’TEN HABERİNİZ OLSUN

HATA

    BAŞARI