STAJ

Okul döneminde yapılan, öğrencilere meslek hayatına atılmadan önce iş başında öğrenme imkânı sağlayan stajlar, öğrencilere kendini tanıma fırsatı verirken iş yaşamına adaptasyon sürecini ise hızlandırmaktadır. Staj Program Koordinatörlüğü öğrencilerimizin bu önemli süreçlerinde sürekli iletişimi merkeze koyarak mezuniyet öncesi iş deneyimi için öğrenciler ile kurumları bir araya getirmektedir.

 

GÖNÜLLÜ (İSTEĞE BAĞLI) STAJLAR :

Gönüllü stajlar, öğrencimizin tercihine bağlı olarak üniversite eğitim öğretim programları zorunlu tutulmayan, öğrencinin mesleki deneyim edinmesine ekstra katkı sağlayacak iş provaları Dünyadaki en iyi eğitimin, ustalar çalışırken onları izlemek olduğunu varsayarsak , fazlaca uygula yapmanın ve sektörü tanımanın kişiye ne denli fayda sağlayacağını özetlemiş oluruz.

Gönüllü staj, dönem içi ders programına göre boş olan günlerde ve yazın yapılabilir.

Öğrencilerimiz staj yapacağı kuruma, tarihlere ve gün sayısına çalışmak istediği kurumla birlikte karar verir.

Gönüllü stajlarda öğrencilerimizin iş kazaları ve meslek hastalıkları sigortası üniversite tarafından karşılanmaktadır.

Gönüllü staj yapmaya karar verdiyseniz, lütfen aşağıdaki adımları eksiksiz takip ediniz :

 

 

ZORUNLU STAJLAR:

İstanbul Kent Üniversitesi’nde öğrenim görmekte olduğunuz program/bölümde zorunlu staj olup olmadığını sorumlu olduğunuz müfredat planı belirlemektedir. Zorunlu stajınızın olup olmadığını danışman öğretim üyenizden öğrenebilirsiniz.

Zorunlu staj, dönem içi ve ya yaz döneminde bir ders kapsamında yapılmakla yükümlü olunan teorik eğitime ek olarak verilen saha uygulamalarıdır. Zorunlu stajlarda staj yerleri ve tarihleri üniversite tarafından belirlenmektedir. Üniversitemiz zorunlu staj yapacak tüm öğrencilerimizin iş kazaları ve meslek hastalıkları sigortasını karşılamaktadır.

Zorunlu staj yapacaksanız, lütfen aşağıdaki adımları eksiksiz takip ediniz:

 

STAJ DOKÜMANLARI:


Fakülte Staj Başvuru Formu


Meslek Yüksekokulu Staj Başvuru Formu


Staj Defteri


Alan Uygulaması Başvuru Formu (Fakülte için)


Alan Uygulaması Başvuru Formu (MYO için)


 

PAYLAŞ
KENT’TEN
HABERİNİZ OLSUN