AR-GE FAALİYETLERİ

Üniversite olarak İSTKA’ya 2 Proje Sahibi Başvurusu +2 Ortaklık şeklinde toplam 4 proje başvurusu yapılmıştır.

İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından çağrıya açılan COVID-19 ile Mücadele ve Dayanıklılık Programı’na,

  • Üniversitemizin başvuru sahipliğinde “Rot ile Uzaktan Eğitim ve Sanal Gerçeklik Uygulaması” proje ismiyle başvuru gerçekleştirilmiştir.
  • Üniversitemizin başvuru sahipliğinde “COVID-19 dan Korunmada Ağız ve Diş Sağlığı Çalışanları ve Hastalarına Yönelik Kılavuz Eğitim Modülü” proje ismiyle proje başvurusu gerçekleştirilmiştir.
  • T.C. Sultanbeyli Kaymakamlığı’nın başvuru sahipliği ve İstanbul Kent Üniversitesi ortaklığı ile “Sultanbeyli E-Covid Destek Akademisi” proje ismiyle başvuru gerçekleştirilmiştir.

BEYİN DERNEĞİ VE HASTA DERNEĞİ’nin başvuru sahipliği ve İstanbul Kent Üniversitesi ortaklığı ile “PANDEMİ GÜNLERİNDE BEYİN VE RUH SAĞLIĞI İÇİN YANINIZDAYIZ” proje ismiyle başvuru gerçekleştirilmiştir.

Covid-19 Kapsamında Tübitak Tarafından Kabul Görülen Projeler

  • Üniversitemiz İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Uğur TEKİN’in yürütücüsü olduğu TÜBİTAK 120K493 No’lu “İstanbul’da Yaşlı Nüfusun Covıd-19 Deneyiminin Analizi ve Yaşlılar İçin Bir Toplumsal Dayanıklılık Ölçütünün Geliştirilmesi”
  • Üniversitemiz Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Dilara Fatoş ÖZER’in TÜBİTAK 120K496 No'lu, "Online Destek Hizmetlerin Covid-19 Nedeniyle Evde Kalan 25-50 Yaş Aralığındaki Zihinsel Yetersizliği Olan Bireylerin Ve Annelerinin Yaşam Kaliteleri Ve Fiziksel Aktiviteleri Üzerindeki Etkilerinin İncelenmesi”
PAYLAŞ
KENT’TEN
HABERİNİZ OLSUN