PANDEMİ KOMİSYONLARI

KOMİSYON KURULMASI

Yeni koronavirüs hastalığı (COVID-19) salgını dolayısıyla Üniversitemizde Sağlık Bilgilendirme Komisyonu ve Pandemi Komisyonu kurularak aşağıdaki tedbir nitelikte kararlar alınmıştır.

16.03.2020 tarihinde Üniversitemizde Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Ahmet Tuğrul Biren başkanlığında Covid-19 Bilgilendirme komisyonu kurulmuştur.

Süreç boyunca ayda 1 defa toplanmıştır. Komisyonumuzun aldığı kararlar doğrultusunda alanında uzman öğretim üyelerimiz, ilgili idari birimlerimiz tarafından Covid-19 pandemisiyle ilgili bilgilendirici haberler, sosyal medya çalışmaları yapılmıştır.

Personelin Covid-19 pandemisine karşı bilinçlenmesi için rutin online toplantılar düzenlenmiştir.

Herhangi bir şikâyet halinde öğretim üyelerimizin ve personelin müracaat edecekleri başvuru noktaları oluşturulmuştur.

Covid 19 pandemisi hakkında bilgilendirme filmleri sürekli olarak kampüsümüzdeki barkovizyonlarda gösterilmiştir.

Zorunlu olmadıkça öğrencilerimizin kampüs içerisine girmemeleri sağlandı.

Pandemi Komisyonu 

Üniversite içerisinde uygulama derslerinin yapıldığı ve eğer Sağlık Bakanlığı izin verirse öğrencileri staja yolladığımız durumda, korunma amacı ile neler yapmamız gerektiğini Komisyon belirleyecektir. Ayrıca Pandemi Komisyonu, uygulama yapılacak alanların fiziksel şartlarını denetleyecektir.

Ayrıca Üniversitemiz kütüphane kaynaklarına da uzaktan erişim sağlanabilmektedir. Diğer yandan koronavirüs salgınına karşı Üniversitemizin iç ve dış mekânlarının dezenfeksiyonu ve temizlikişlemleri yoğun bir şekilde devam ediyor olup, Üniversitemizin web sayfasından personelimiz ve öğrencilerimiz sürekli bilgilendirilmektedir.

PAYLAŞ
KENT’TEN
HABERİNİZ OLSUN