Kent Üniversitesi

Rektörlük Kupası Voleybol Turnuvası

Tarih : 18.03.2022

Birincisi düzenlenecek olan Rektörlük Kupası Voleybol Turnuvası için üniversitemiz akademik/idari personeli ve öğrencilerimiz ekte bulunan katılım formu yanında katılım rıza beyan formunu doldurarak Sağlık, Kültür ve Spor Direktörlüğü’ne ön başvurularını gerçekleştirebilirler.

Katılım için son başvuru tarihi 18 Mart 2022 mesai saati bitimine kadar olup turnuva tarihleri ve turnuva usulü takım sayısına göre belirlenecektir.

Not: Müsabakalar Beyoğlu Belediyesi ve Beyoğlu İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü’nün destekleri ile civar spor salonlarında gerçekleştirilecektir.

İletişim:

spor@kent.edu.tr

 

You can make your preliminary applications to the Directorate of Health, Culture and Sports with the Participation Form and the Participation Consent Declaration Form, which you can find attached, for the Rectorate Cup Volleyball Tournament, the first of which will be held. The deadline for submitting an application for participation is March 18, 2022, and the dates of the tournament and the tournament procedure will be determined according to the number of teams.

PS: The competitions will be held in the surrounding sports halls with the support of Beyoğlu Municipality and Beyoğlu District Youth and Sports Directorate.”