REKTÖRÜN MESAJI

Yarınları Güvence Altına Almak İçin...

31.05.2017

Akademik dünyadan iş dünyasına kadar birçok alanda başarılı işlere imza atan insanları bir araya getiren, topluma başarıyla eğitim hizmeti sunarak Türkiye’nin gelişimine katkı sağlamayı amaçlayan üniversitemiz, uzun ve özenli bir hazırlık sürecinin ardından kurulmuş ve ilk öğrencileriyle eğitime başlamıştır.

Öğrencilerimizi aydınlık yarınlara, ülkemizi de muasır medeniyetler seviyesine gururla taşıyabilmeyi amaçladığımız bu eğitim yolculuğunda yenilikçi ve sürdürülebilir eğitim anlayışımızla faaliyetlerimize devam ediyoruz. 

İstanbul’un tam merkezinde çevresiyle olduğu kadar kendi içinde de eşsiz uyumu yakalayan üniversitemizde, çağdaş bilime dayalı eğitim sistemimiz, her biri konusunda uzman, güçlü akademik kadromuz ve her bir detayı incelikle düşünülmüş yüksek teknoloji altyapımız ile şehir yaşamının tüm olanaklarını öğrencilerimizin kullanımına sunuyoruz.

Sahip olduğumuz uluslararası standartlardaki olanaklarımızla ülkemiz ve dünya insanlarının sosyal, kültürel, ekonomik ve bilimsel gelişimine katkı sağlamayı amaç edinmekten büyük gurur duyuyoruz. Bu amaç doğrultusunda bilginin üretilmesi ve adil bir şekilde ülkemiz insan kaynağıyla paylaşılabilmesi için, her biri aslında geleceğin gelişim neferi olan öğrencilerimizi özgür ve eleştirel bir ortamda bilgi, teknoloji, güven ve huzurla yetiştiriyoruz. 

Büyük umutlar ve hedeflerle kurulan üniversitemizde bilimin önderliğinde, gerçeğin ve gelişimin peşinde, engelsiz bir anlayışla engelli ve kız öğrencilerimize pozitif ayrımcılık yapmaktan büyük onur duyuyoruz. Toplumumuzu oluşturan mozaiğin eşsiz ve vazgeçilmez unsurlarından olan bu öğrencilerimizin her türlü olumsuz ayrımcılıktan uzakta kendilerini özgürce geliştirebilmeleri için kendilerine elimizden gelen kolaylığı sunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.

Geleceğin sahibi gençlerimizi doğru ve yerinde eğitim hamleleriyle dünya standartlarında bir eğitim anlayışıyla buluşturmak, onlara geleceği diledikleri şekilde kurgulayabilmelerine yardımcı olacak başarılı kariyer olanakları sunmak için çıktığımız bu kutsal yolda, bizimle birlikte yürüyen herkese sağlık, başarı ve mutluluk diliyoruz.
Sevgilerimle...

Prof. Dr. Zehra Neşe KAVAK
İstanbul Kent Üniversitesi Kurucu Rektörü

 

KENT’TEN HABERİNİZ OLSUN

HATA

    BAŞARI