DİL POLİTİKASI

İstanbul Kent Üniversitesi Erasmus+ ve Yurtdışı Programlar Koordinatörlüğü; K103 öncelikli olmak üzere; Erasmus+ Programı çerçevesindeki tüm Projelere katılmak isteyen öğrenci ve personel potansiyel faydalanıcılarının, İngilizce Dil seviyelerini Hareketlilik Öncesi desteklemek için; ilgili derslere kayıt yaptıran tüm öğrenci ve personele ÜCRETSİZ olarak; haftada 4 saat İngilizce Gramer desteği ve haftada 2 saat İngilizce konuşma desteği olmak üzere; toplam 10 haftalık, 40 Gramer dersi ve 20 konuşma dersi içeren; ‘OPEN COURSES’ ve ‘SPEAKING CLUB’ uygulamalarını geliştirmişir.

6 Nisan 2020 Pazartesi günü açılması planlanan; A1-A2 seviye ilk dersler; Covid19 pandemisi sebebi ile ileri bir tarihe ertelenmiştir ve Sonbahar 2020-2021 Döneminde; B1-B2 seviye dersler ile birlikte açılması öngörülmektedir.

Bahsi geçen bu dil politikasının, hareketliliğe katılacak bireylerin; hareketlilikleri sırasında, akademik ve sosyal entegrasyonları bakımından önemli fayda sağlayacağı düşünülmektedir.

Open Courses ve Speaking Club dersleri haricinde; İstanbul Kent Üniversitesi öğrenci ve personeli; üniversitenin şehrin merkezi Taksim Meydanı’na olan teması sayesinde, kendi okul ve iş saatlerine uygun aralıklarda, birçok saygıdeğer dil kursuna katılma fırsatından da, indirimli olarak faydalanabilmektedir.

Bununla birlikte; İstanbul Kent Üniversitesi, ‘KENT EVDE İNGİLİZCE’ girişimi ile; online olarak İngilizce öğrenmek isteyen tüm kişiler için, A1 seviyesiden başlayan ve A2, B1, B2 seviyelerini kapsayacak; konu bazlı ders anlatımlı ve çalışma kağıtları eklenmiş bir uzaktan erişim İngilizce eğitim süreci başlatmıştır. İlgili videolara; http://kentevdeakademi.kent.edu.tr/ingilizce.html  Web-sitemizden ve https://www.youtube.com/playlist?list=PLQ9IpSzkKKIdOw66tv3q9xnUcFBewoqch YouTube oynatma listesinden ulaşılabilmektedir.

Uluslararası hareketlilik faaliyetleri ile üniversitemize gelecek öğrenci ve personel için uygulanacak dil politikası ise şu şekildedir: İstanbul Kent Üniversitesi, gelen öğrenci ve personel için, üniversite içerisinde Türkçe dersleri sunmak yolu ile, Türkçe dil desteği sağlayacaktır. Gelen faydalanıcılarımız ayrıca; üniversitenin şehrin merkezi Taksim Meydanı’na olan teması sayesinde, kendi okul ve iş saatlerine uygun aralıklarda, birçok saygıdeğer dil kursuna katılma fırsatından da, indirimli olarak faydalanabilmektedir.

Bahsi geçen bu dil politikasının, hareketliliğe katılacak bireylerin; hareketlilikleri sırasında, akademik ve sosyal entegrasyonları bakımından oldukça faydalı olacağı düşünülmektedir.

 

KENT’TEN HABERİNİZ OLSUN

HATA

    BAŞARI