İlk ve Acil Yardım

Program Başkanı

Sevgili öğrencilerimiz,

Sağlık hizmetlerinin en hayat kurtarıcı bölümü acil durumlarda yapılan müdahalelerdir. Bu sayede pek çok kişi daha ileri tedavileri alabileceği merkezlere sağ olarak ulaştırılabilmekte ve yaşamda kalmaktadır. İlk ve acil yardım, insanların her an başına gelebilecek ani ve beklenmedik yaşamsal sorunlarla ilgilenir. Bu sorunlar her türlü kazalar olabileceği gibi kronik hastalıkların üzerine gelen akut ataklar veya ani gelişen hayatı tehdit eden sağlık sorunları olabilir.

Sağlık hizmetleri insanların olabildiğince konforlu ve uzun bir hayat sürmesini sağlamak hedefine yönelmiştir. Bu hedefe yürürken ani gelişen ve aciliyet taşıyan durumlara hemen ve doğru müdahale edilmesi çok önemlidir.

Üniversitemizin SHMYO bünyesinde yer alan İAY bölümü, öğrencilerine İlk ve Acil Yardım konularında eğitimi, teorik dersler, laboratuvar uygulamaları ve meslek içi uygulamalarla vermektedir. Bu bölüm, konularının uzmanı hocaların öğrencileriyle birebir ilgilendiği bir kurumdur. Ayrıca öğrencilerine İstanbul’un merkezindeki kampüsünde diğer bölümlerin öğrencileri ile birlikte bir Üniversite yaşamını paylaşma olanağı vermektedir. Üniversite yaşamının parçası olan sanat, spor, kültür etkinliklerine yönelik seçmeli dersler ve öğrenci kulüplerinin etkinliklerine de katılarak sizleri her yönüyle yaşama hazırlamak da ana hedeflerimizdendir.

İstanbul Kent Üniversitesi SHMYO İAY bölümü olarak sizleri Üniversitemiz bünyesinde görmeyi arzulamaktayım. Bizler, sizlerle beraber başarılı, çalışkan, bilgili bir sağlık ordusu kurmayı hedefliyoruz.  Hepinize sağlıklı, huzurlu bir yaşam dilerim.

PAYLAŞ
KENT’TEN
HABERİNİZ OLSUN