BÖLÜM BAŞKANININ MESAJI

Hemşirelik

Bölüm Başkanı

 

Sevgili Öğrencilerimiz,

İstanbul Kent Üniversitemizi seçmeniz bizleri çok mutlu etti.

Hepiniz fakültemizin Hemşirelik bölümüne hoş geldiniz.

Dünya’da hiçbirşey insandan önemli olamaz ve insanlara sağlık hizmeti vermek sorumlulukların en önemlisidir. O nedenle hemşireliği seçen sizler bizim için değerlisiniz.

“ Hemşire olmak “ demek tüm insanlığa ırk, dil, etnik köken ayırımı yapmadan, doğumdan ölüme dek hemşirelik bakımını vermek demektir. Bu geniş yelpazede bakım verirken biz hemşireler, bakım verdiğimiz kişilerin insan haklarının da savunucusu olarak görev yaparız.

Hemşirelik bakımını kanıt çalışmalarına dayalı olarak veren güçlü bir akademik kadroya  sahibiz. Dört yıl boyunca en derin biçimde mesleğinizi öğrenirken, bir bilim olan hemşirelik mesleği için araştırmalara ulaşma ve son kanıt çalışmalarını pratiğe geçirme şansınız olacaktır. Teorik dersler, klinik uygulamalar,   simülasyon  ve laboratuvar  uygulamaları ile dopdolu dört yıllık  eğitim alacaksınız. Ayrıca erasmus programlarımızla sizlere değişik ülkelerde mesleğiniz ile ilgili deneyimler kazanma olanaklarını sağlamış olacağız. Bizler de çok donalımlı hemşireler olarak sizleri ülkemizin heryerine  gururla uğurlayacağız.

Dört yıllık eğitiminiz sürecince yalnızca profesyonel hemşire olarak değil aynı zamanda eleştirel düşünen, problem çözebilen, yaşam boyu okuyan, analiz ve sentez yeteneği gelişmiş vatantaş olarak da yetişeceksiniz.

Çok genç bir bölüm olmamıza rağmen bir çok bilimsel etkinlikler yürütmekteyiz. Hemşirelik bölümü olarak 9-12 Aralık 2020 tarihinde “3. International Nursing Research Congress” i gerçekleştirerek Dünya’ya ve ülkemize İstanbul Kent Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik bölümümüzü tanıtmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Bu kongre, dünya ve ülkemizdeki hemşirelik öğrencilerine ücretsiz olarak katılma şansını veren ilk örnek olmuştur.

Diğer bilimsel etkinlikler olarak 27 Şubat 2021 de “ Pandemide Evde Bakım“  sempozyumunu Evde Bakım Derneği ve  öğrenci klübümüzce ve 28 Şubat 2021 tarihinde  “Yeni Doğan Uygulamalı Sempozyumu“ nu ulusal düzeyde çok katılımlı olarak gerçekleştirdik.

Bölümümüzde çok sayıda öğrenci kulüplerimiz bulunmaktadır. Öğrencilerimiz “Hemşirelik Kulübü”, “Spor Kulübü”, “atatürk düşünce kulübü” ve “kızılay kulübü” başta olmak üzere çok sayıdaki kulüplerimize üye olmakta, bu kulüplerde etkinliklere katılmakta, bireysel ve meseleki gelişimini sürdürebilmektedir.

Bu kulüpler aracılığıyla geçmiş dönemlerde öğrencilerimiz ile pek çok sosyal ve mesleki etkinlikte bir araya geldik. Gelecekte sizlerle de birçok değerli etkinliğe imza atacağımıza inancım sonsuzdur.

Hemşirelik bölümü olarak lisanüstü eğitim programlarımızın  açılması için gerekli başvuruları  yapılmış bulunmaktayız. Böylece sizler mezun olduğunuzda  yüksek lisans ve doktora yapma olanağına sahip olabileceksiniz.

Bölüm olarak en kısa zamandaki en büyük hedefimiz; “ Hemşirelik Fakültesi’ ne ” dönüşmemizdir.

“Dünyayı insanlık kurtaracak ve insanı sevmekle başlayacak her şey“ cümlesinde olduğu gibi önce kendinizi sonra tüm insanlığı sevmeniz dileklerimle hepinizi yürekten kucaklıyorum.

İstanbul Kent Üniversitesi ailesine tekrar hoş geldiniz.

Sağlıkla ve sevgiyle kalın.

PAYLAŞ
KENT’TEN
HABERİNİZ OLSUN