BÖLÜM HAKKINDA

İşletme Bölümü lisans programı, günümüz işletmelerinin gereksinim duyduğu yetenekli ve donanımlı bireyleri iş dünyasına kazandırmayı hedef almaktadır. Sürekli gelişen ve büyüyen ekonominin stratejik ve vazgeçilmez üretim birimleri olan işletmelerin aradığı yönetici adaylarını, mal ve hizmet üreten sektörlere kazandırmak işlevini üstlenmiştir. Hızlı karar alabilen, analitik düşünebilen, etik ilkeler çerçevesinde çözümler üretebilen, rekabetçi ve inovatif bilgi sahibi olan, iletişim ve takım çalışması becerileri ile liderlik yetkinliği kazanmış mezunlar vermeyi öğretim planlarına yansıtmış bir bölümdür.

Güncel lisans öğretim planı ve yetkin öğretim kadrosu ile işletmenin işlevleri olan finans, yönetim ve organizasyon, pazarlama, üretim gibi derslerin yanı sıra;  temel ve ortak dersler ile öğrencilerin ilgi alanlarına yönelik seçebilecekleri seçimlik ders havuzu da bulunmaktadır. Yurt dışında Erasmus+ programı kapsamında bir veya iki yarıyıl değişim programlarından yararlanma olanağı vardır.

Mezunlarımız bir işletmeci olarak, kamu ve özel sektör işletmelerinde oldukça geniş istihdam seçeneklerine sahip olup; ayrıca ulusal ve uluslararası şirketlerde çalışma ve kariyerlerini geliştirme olanaklarını değerlendirebilirler. Aynı zamanda, bölümün öğretim sürecinde kazanılan girişimcilik ruhuyla kendi iş ve işletmelerini de kurabilirler; ekonomik, ticari ve hizmet sektörlerinin bir üyesi olabilirler.

İstanbul Kent Üniversitesi İşletme Bölüm Başkanı
Prof. Dr. Öcal USTA

PAYLAŞ
KENT’TEN
HABERİNİZ OLSUN