MÜDÜRÜN MESAJI

İngilizce Hazırlık Programı

Müdürün Mesajı

Sevgili Öğrenciler,

Öncelikle, İstanbul Kent Üniversitesi İngilizce Hazırlık Programı (KEPP) olarak sizleri kutlamak istiyorum.

Bölümünüzün öğretim dili İngilizce olduğu için buradasınız; ya da Türkçe bir programdasınız ve İngilizcenizi geliştirdikten sonra programınıza başlamak istediniz. Her durumda sizi kutlarım çünkü bir dünya vatandaşı olmak için ilk adımı attınız.

İstanbul Kent Üniversitesi İngilizce Hazırlık Programında İngilizce öğrenerek küreselleşmiş bir toplumun üyesi olacaksınız. Şu anda bunun farkında olmayabilirsiniz, ancak İngilizce dili hayatınızda yeni bir pencere açacak – sizlere daha iyi iş olanakları, seyahat ve yeni fikirlere açılım olanakları sağlayacak. İngilizce öğrenmek bazılarınız için çok da kolay olmayabilir, ancak konusunda deneyimli, sizlere dil öğrenmenizde rehberlik etmek için hevesli, dostça yaklaşım sergileyen öğretim elemanlarımız, üstün teknolojik olanaklar ve öğrenmenizi destekleyici bir öğrenme ortamı ile bu süreci başaracağınızı biliyoruz.

KEPP’te İngilizcenin yanı sıra, akademik bir topluluğun yetkin bir üyesi olmak için gereken eleştirel düşünme becerileri edinmek, zamanınızı iyi yönetmek, kendi öğrenmenizin ve geleceğinizin sorumluluğunu almak gibi becerileri edinmenizi hedefliyoruz.

İstanbul Kent Üniversitesi, geleceğin sahibi siz gençlerle birlikte insanlığın hayallerini gerçekleştirmek üzere eğitim vermeyi amaçlamaktadır. Bunun gerçekleşmesi için dünya dili haline gelen İngilizce’nin önemli bir yeri bulunmaktadır. KEPP’in hedefi üniversitemizin genel hedefleri ve değerleri çerçevesinde öğrencilerimize çağın gereklerine uygun olarak hem İngilizce dil becerilerini hem de akademik becerileri kazandırmaktır. Bunu size rağmen değil, sizinle birlikte yapabiliriz.

Mezunu ve bir parçası olmaktan daima gurur duyacağınız İstanbul Kent Üniversitesi’ndeki öğrenme yolculuğunuzda sizlere başarılar dilerim.

 

Dr. Öğr. Üyesi İlke Büyükduman

İstanbul Kent Üniversitesi

İngilizce Hazırlık Programı

PAYLAŞ
KENT’TEN
HABERİNİZ OLSUN