‏‏‏‏‏‏‏‏                        

İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi

Dekan

İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi dünyayla bütünleşme sürecinde olan Türkiye’nin ihtiyaçlarını karşılayabilecek donanıma sahip bireyler yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Öğrencilerimizi, insan, toplum ve siyasetle ilgili konularda bilimsel bir bakış açısıyla özgür düşünebilen, iş dünyasında başarı için gerekli entelektüel birikim ve akademik donanıma sahip bireyler olarak yetiştirmekteyiz.

Bilim dünyasında kendi alanlarında yaptıkları çalışmalarla yer edinmiş, öğretime uzun yıllar emek vermiş, uluslararası deneyime sahip öğretim kadrosuyla öğrencilerimize en iyi ve en üstün eğitim ve araştırma olanaklarını sunmak için çaba harcamaktayız.

Eğitim programlarımız tamamladıktan sonra mesleki bilgiye sahip olmalarının yanı sıra analitik düşünmeyi bilen, girişimcilik ve yöneticilik vasıflarını kazanmış, vizyon sahibi ve yenilikleri yakından izleyebilen birer mezun olmaları hedeflenmektedir.

Fakültemizin misyonu, inovatif düşünceye sahip, girişimci ve lider mezunlar yetiştirilmesini sağlamak, dünya standartlarında akademik programlar sunmak, İnsan ve Toplum Bilimleri alanlarında yeni bilgiler oluşturmak, yayınlamak ve böylelikle iş dünyasının gelişimine hizmet etmektir.

Üniversitemizin yerleşkesi kültür, sanat ve bir üniversite kenti olan İstanbul’un merkezinde, Taksim meydanına çok yakın bir yerde bulunmaktadır ve sizin de bizim fakültemize katılmanızı beklemekteyiz.

 

PAYLAŞ
KENT’TEN
HABERİNİZ OLSUN