BÖLÜM HAKKINDA

Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü’nün müfredatı, genel olarak her iki disiplini de kapsayan derslerle oluşturulmuştur: İletişim Bilimine Giriş, Halkla İlişkilere Giriş, Temel Reklamcılık, Halkla İlişkiler ve Reklam Kampanyaları Analizi, Fotoğrafçılık, Metin ve Reklam Yazarlığı, Reklam Grafiği ve Tasarımı, Medya Planlama, Kitle İletişim Kuramları ve Siyasal İletişim dersleri verilmektedir. Öğrenciler, Fotoğraf Stüdyomuz ve İletişim Laboratuvarımız ile teorik olarak edindikleri bilgileri uygulama fırsatı bulmaktadır. Zorunlu temel derslerine ek olarak tüm öğrencilerimiz, ilgi alanlarına göre seçmeli ders havuzumuzdan ders seçimi yapabilmektedir.  

Üniversitemizde eğitim-öğretim ve bilimsel çalışmaların yanı sıra, öğrencilerin sosyal ve kültürel gelişimlerine de büyük önem verilmektedir. Bu kapsamda, öğrencilerimiz oluşturdukları Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Kulübü içerisinde çeşitli etkinlikler düzenlemektedir.

Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü mezunları için iş olanakları oldukça geniş. Bölümden mezun olan öğrenciler, özel ve kamu statüsündeki bütün kurum ve kuruluşların kurumsal iletişim birimlerinde, reklam ve halkla ilişkiler ajanslarında veya kişilerin halkla ilişkiler ve imaj danışmanlığı görevlerinde ayrıca medya sektörünün diğer alanlarında da halkla ilişkiler uzmanı, sosyal medya uzmanı, metin yazarı, sanat yönetmeni veya medya planlamacı olarak çalışabilir.

PAYLAŞ
KENT’TEN
HABERİNİZ OLSUN