KÜTÜPHANE

KÜTÜPHANE

İstanbul Kent Üniversitesi Kütüphanesi, tüm paydaşların eğitim öğretim ve araştırma faaliyetlerini desteklemek, araştırmacılar tarafından gereksinim duyulan her türlü bilgi ve belgeyi ilgili kurum ve kuruluşlardan sağlamak, düzenlemek ve hizmete sunmak amaçlarıyla oluşturulmuştur.

Kütüphanece sağlanan kaynaklar, uluslararası standartlara göre işlenmekte ve araştırmacıların hizmetine sunulmaktadır. İstanbul Kent Üniversitesi Kütüphanesi mensupları için sürdürülebilir ve yenilikçi kütüphanecilik hizmet olanaklarını mensuplarına sunarak eğitim-öğretimde fark yaratacak avantajları sunmayı hedeflemiştir. Kütüphane hizmetlerinden faydalanmak isteyen dış kullanıcılar da kütüphane yönetiminden izin alarak tüm basılı ve online kaynaklardan faydalanabilir, gerektiğinde araştırmalarını yapabilirler.

Üniversitemizin Taksim Yerleşkesi’nde bulunan Merkez Kütüphanemiz haftalık ortalama 50 saat hizmet vermekte olup, vize ve final dönemlerinde 7/24 kullanıma açıktır. Ayrıca öğrencilerimizin vize ve final dönemlerini daha verimli geçirmelerine destek olabilmek için uyku tulumu, yiyecek-içecek hizmetlerinin verilmesi amaçlanmıştır.

KENT’TEN HABERİNİZ OLSUN

HATA

    BAŞARI