PROGRAM HAKKINDA

Sağlık sektörü sürdürülebilir bir istihdam kaynağı yapısının olduğu alanların başında gelmektedir. Bu çerçevede anestezi programı, istihdam olanaklarının geniş olduğu alanlar arasındadır.  Bu ön lisans programını tamamlayan öğrenciler mezun olduklarında, Üniversite ve devlet hastaneleri ve özel hastanelerde ameliyathane, yoğun bakım üniteleri ve ağrı kliniklerinde anestezi uzman doktorunun gözetim ve denetiminde iş olanaklarına sahip olacaklardır.

Dünyada ve Türkiye’de sağlık sektöründe en güncel bilgilerin takip edildiği ve öğrencilere aktarıldığı programda kalite bir eğitim verilmektedir. Kültür derslerinin yanı sıra mesleki temel bilgilerin, anatomi, fizyoloji gibi tıbbi derslerin de verildiği programda teknolojik altyapıya sahip laboratuvarlarda verilen uygulamalı dersler ile mezunlarımız hayati önem taşıyan bir bölümde çalışacak olmanın sorumluluğunu da üstlenmektedir.

Programımızdan mezun olan öğrencilerimiz mezuniyet alanına göre dikey geçiş sınavı ile Hemşirelik,  Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri ile Acil Yardım ve Afet Yönetimi lisans programlarınageçiş yapabilme imkânı bulabilmektedirler.

Anestezi Teknikeri olarak mesleğini severek yapacak, topluma faydalı olmayı amaç edinen, yeni eğitim ve öğretim yılında aramıza katılacak olan tüm aday öğrencilerimize şimdiden başarılı bir eğitim dönemi diliyorum.

PAYLAŞ
KENT’TEN
HABERİNİZ OLSUN