PROGRAM HAKKINDA

PROGRAM HAKKINDA

AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI PROGRAMI

Ağız ve diş sağlığı teknikerleri, diş polikliniklerinde diş hekimi klinik yardımcısı olarak diş hekiminin tüm klinik çalışmalarında yardımcı olan sağlık teknikeridir. Ağız ve diş sağlığı teknikeri diş hekimi için çalışma ortamını hazırlar, hastayı kabul eder ve tedavisi sırasında hekime ve hastaya yardımcı olur. Ağız ve diş sağlığı programında, kamu ve özel sektör için saygın, nitelikli, çağdaş ve diş sağlığı alanında uluslararası bilgi seviyesine ulaşmış sağlık personelleri yetiştirilmektedir. Eğitim süresince öğrencilerimze sağlanan staj imkanları ile öğrencilerimiz iş yaşamına hazırlanmaktadır. 

ÇALIŞMA ALANLARI

Ağız ve Diş sağlığı programından başarı ile mezun olan öğrencilerimiz hastanelerde "Ağız ve Diş Sağlığı Teknikeri" olarak çalışabilmektedir. Öğrenciler, diş laboratuvarlarında, diş kliniklerinde, hastanelerin diş sağlığı ile ilgili birimlerinde çalışabilir. 

DERSLER HAKKINDA

Ağız ve diş sağlığı programında Baş-Boyun Anatomisi, Diş Hekimliği ’nde Ergonomi, Diş Morfolojisi dersleri verilmektedir. Radyoloji, periodontoloji, ağız, diş, çene hastalıkları ve cerrahisi dersleriyle, hem teorik hem de pratik anlamda tam yetkin sağlık personelleri yetiştirilmesi hedeflenmektedir.

KENT’TEN HABERİNİZ OLSUN

HATA

    BAŞARI