‏DEKANIN MESAJI

Sanat ve Tasarım Fakültesi

Dekan V.

Sevgili Öğrenciler,

İstanbul Kent Üniversitesinin genç ve dinamik Fakültelerinden biri olan Sanat ve Tasarım Fakültesine hoş geldiniz. Geleceği aydınlatacak olan çağdaş, bilgili ve beceri sahibi, yetenekli öğrenciler yetiştirmek hedefi olan Fakültemize katılımınız bizleri mutlu etmiştir.
Şimdilik iki farklı Bölüm olarak eğitim-öğretimini sürdüren Sanat ve Tasarım Fakültesi, Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü ile İç Mimarlık Bölümünden oluşmaktadır. Zaman içinde yeni Bölümlerin de açılmasıyla daha büyük ve etkin bir Fakülte kimliğini kazanacaktır.
Tercihiz doğrultusunda, bir yandan Dünya ve Anadolu mutfağı ile birlikte gastronomi kültürünü sentezleyebilen, bilgi ve beceri birikimiyle yüklü, bilimsel araştırma ve uygulama odaklı, aynı zamanda sektörün nitelikli insan gücü beklentilerini karşılamaya yönelik Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü ve güçlü akademik kadrosuyla birlikte olacaksınız.

Diğer yandan, çağın gerektirdiği sanatsal ve yaratıcılık potansiyellerinizi meslek pratiğine dönüştürebilecek, yenilikçi çözümler üretme becerisi ile sürdürülebilir iç mekânlar tasarlayabilecek, kavramsal arka planları görsel hale getirebilecek, gerektiğinde artırılmış gerçeklikle ortaya konan sanal mekân tasarımlarına imza atabilecek, analitik düşünce yeteneği ile eleştirel yaklaşımlarda bulunabilecek İç Mimarlık Bölümü müfredatı ve yetkin öğretim kadrosu  ile yetişeceksiniz.

İnsanlık tarihiyle birlikte var olan ve  ihtiyaçlar hiyerarşisinin temelinde yer alan, dünyanın en eski mesleklerinin eğitim ve öğretiminin yapıldığı bu iki Bölümde, sizlerle birlikte olmak bizlere heyecan ve mutluluk verecektir. Fakültemizin kent merkezindeki konumundan ve tarih kokan dokusundan kaynaklanan erişilebilir ortamında sizlere sağlıklı, başarılı ve mutlu günler diler, sevgiler sunarım.

Prof.Dr.Öcal USTA
Dekan Vekili

PAYLAŞ
KENT’TEN
HABERİNİZ OLSUN